Wystawa „Samochody z okresu PRL-u oraz lat 90-tych XX wieku w miniaturze” w GOKiS. Ponad 500 modeli do obejrzenia. Serdecznie zapraszamy do podroży w czasie!
Już 1 czerwca w dzień dziecka startujemy z ciekawą wystawą modeli samochodowych PRL w miniaturze. Każdy kto czuje sentyment do aut z czasów PRL-u i chce pokazać wnukom jak wyglądał jego pierwszy samochód, zapraszamy do sali widowiskowej w GOKiS. Zapraszamy
oczywiście młodzież i każdego miłośnika motoryzacji, bo wystawa przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej 🚗🚗🚗
⏱️ Kiedy: 1-3 czerwca w godzinach 8.00-18.00
⏱️ oraz 8-10 czerwca w godzinach 8.00-18.00
Modele prezentowane na wystawie to miniaturki w różnych skalach ukazujące pojazdy i ich modernizację produkowane w Polsce w okresie PRL-u jak i w innych krajach bloku wschodniego.
Na wystawie zobaczymy przede wszystkim samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze czy autobusy z takich krajów obok Polski jak NRD, Czechosłowacja, ZSRR, Rumunia czy była Jugosławia.
Wystawa kierowana jest do każdej grupy wiekowej, dla dziadków, rodziców czy dzieci i młodzieży. Nasi dziadkowie podróżowali nierzadko tymi samochodami, nasi rodzice powinni je jeszcze pamiętać z dróg a dzieci i młodzież mają okazję poznać historię i samochody
którymi jeździli nasi dziadkowie czy rodzice.
Podczas tej wystawy to rodzice czy dziadkowie mają możliwość wrócić pamięcią to czasów PRL-u czy lat 90-tych i poopowiadać młodszemu pokoleniu jak kiedyś podróżowało się maluchem, dużym Fiatem, trabantem czy polonezem. Auta te nie miały najczęściej takich udogodnień
jak klimatyzacja, elektryczne szyby czy kolorowe wyświetlacze z nawigacją, ale były i ludzie cieszyli się że mogli wsiąść i pojechać własnym samochodem w czasach, kiedy samochód był dobrem luksusowym.
Autorem wystawy jest Pan Bartosz Janicki, pasjonat motoryzacji XX wieku oraz kolekcjoner niezliczonej ilości modeli samochodowych, o którego pasji można poczytać więcej tutaj:
https://auto-welt.info/kolekcje-modeli/
Zapraszamy do podroży w czasie w klimacie PRL-u












